sadsad x
asdasd

Kristal Natürel Sızma Zeytinyağı (yumuşak doğal), Edremit Körfezi, Burhaniye, Ayvalık ve Dikili’yi içine alan coğrafyada yetişen zeytinlerden 26-27 °C’yi geçmeyen üretim sıcaklığında soğuk sıkım yöntemi ile elde edilen, dilde ve boğazda hissedilen acılık ve yakıcılık ile birlikte yumuşak bir lezzete sahip  doğal natürel sızma zeytinyağıdır. Tüm yemeklerinizde kullanabilir, özellikle soğuk yemeklerinize, soslarınıza ve salatalarınıza lezzet katabilirsiniz. Serbest yağ asitliği %0,8’in altındadır. Gıda güvenliği mevzuatlarına uygun olarak filtreleme işlemi sonrası zeytinyağının doğal özelliklerini koruyan, çevreye dost, geri dönüşümlü cam şişe ve kaliteli teneke ambalajlara doldurularak satışa sunulmaktadır.

Kristal Yağları olarak titizlikle seçtiğimiz Kuzey Ege natürel sızma zeytinyağları Kristal Yağları’nın uzman ekibi tarafından duyusal ve kimyasal testlere tabi tutularak titizlikle kontrol edildikten sonra, İzmir Bornova’da kurulu, 2010 yılında tüm üretim prosesleri ile yenilenmiş, çevreye duyarlı modern tesislerimizde el değmeden filtreleme ve dolum işlemi sonrası satışa sunulmaktadır. Çiğ olarak tüketilmesi tavsiye edilir. Izgara balık, salata, haşlanmış sebze ve taze ya da haşlanmış yöresel otlar gibi Akdeniz diyetine uygun besinlerin üzerine dökmek suretiyle doğrudan kullanılabilir. On-line satış sitemizde satışa sunduğumuz natürel sızma zeytinyağı ürünlerimizi uygun fiyat avantajıyla Türkiye’nin her yerindeki tüketicilerimize ulaştırmaktayız.

Natürel sızma zeytinyağları, zeytinin yetiştiği coğrafyanın ve iklim koşullarının karakteristik özelliklerini bünyesinde barındırır. Bu karakteristik özellikler, sıkım işlemi esnasında elde edilen natürel sızma zeytinyağlarının lezzet ve tat karakteristiğini belirler. Kuzey Ege, yani Edremit Körfezi, Burhaniye, Ayvalık ve Dikili’yi içine alan coğrafya, ülkemizin en önemli ve dünyaca referans alınan kendine has bir tat ve koku skalasına sahip natürel sızma zeytinyağı elde edilen bölgelerinden biridir. Kuzey Ege’de yetişen zeytinlerden elde edilen natürel sızma zeytinyağları bu coğrafyanın karakteristik tadı olan yumuşak doğal bir lezzete sahiptir ve damakta taze enginar notu bırakır. Natürel sızma zeytinyağı, literatürdeki adıyla “extra virgin olive oil”, gerek Türk Gıda Kodeksi Zeytinyağı ve Pirina Yağı Tebliği’nde, gerek zeytinyağı ile ilgili ulusal ve uluslararası mevzuatlarda yayınlanan tanımı itibariyle zeytin ağacı meyvesinden doğal niteliklerinde değişikliğe neden olmayacak bir ısıl ortamda üretilen, sadece yıkama, dekantasyon, santrifüj ve filtrasyon işlemleri gibi mekanik veya fiziksel işlemler uygulanarak elde edilen, doğrudan tüketime uygun, serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden %0,8’den (her 100 gramda 0,8 gram) fazla olmayan zeytinyağlarını ifade eder. Natürel sızma zeytinyağı üretiminde, zeytin hamuru sıcaklığı 27°C’yi geçmediğinde soğuk sıkım natürel sızma zeytinyağı elde edilmektedir.

Sırala
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.