sadsad x
asdasd
SIKÇA SORULAN SORULAR
KRİSTAL PUAN KAZAN
Kristal Puan Kazan nedir?
Kristal Puan Kazan, bireysel üye müşterilerimizin online satış sitemiz üzerinde yaptığı işlemlerden puan kazandıkları bir puan ve ödül kazanma sistemidir. Kristal Puan Kazan sistemi kurumsal üyelerimize açık değildir.
Kristal Puan nasıl kazanılır?
Bireysel üye müşterilerimiz, online satış sitemiz üzerinden herhangi bir ürünümüzü tanıdıklarına tavsiye ettiklerinde tavsiye edilen ürün başına 250 puan, herhangi bir ürünümüz hakkında yorum yazdıklarında yorum yazılan ürün başına 250 puan ve sitemiz üzerinden alışveriş yaptıklarında KDV dahil alışveriş tutarının %3’ü oranında puan kazanırlar. Kristal Puan Kazan sistemine bitkisel yağ ürünleri haricindeki tüm ürünler dahildir. Kristal Puan Kazan sisteminde 1 TL = 1.000 Kristal Puandır.
Hangi alışverişlerimden Kristal Puan kazanırım?
Kristal Puan Kazan sisteminde bitkisel yağ ürünleri haricindeki tüm ürünlerden yapacağınız alışverişlerden Kristal Puan kazanırsınız.
Kristal Puan değerleri neler?
Kristal Puan Kazan sisteminde 1 TL = 1.000 Kristal Puan’dır.
Kimler Kristal Puan kazanır?
Sadece bireysel üye müşterilerimiz Kristal Puan kazanabilirler. Kristal Puan sistemi kurumsal üyelerimize açık değildir.
Kazandığım puanlar bana ne sağlıyor?
Toplam 25.000 puana ulaştığınızda 25 TL değerinde alışveriş kuponu kazanırsınız. Alışveriş kuponu kazandığınızda puan hesabınız sıfırlanır ve yeniden puan kazanmaya devam edersiniz. Bu böylece devam eder.
Alışveriş kuponunu nasıl kullanırım?
Alışveriş kuponunuz size sistem tarafından kayıtlı email adresinize otomatik olarak “kod” şeklinde gönderilir. Bu kodu online satış sitemiz üzerinden yapacağınız herhangi bir alışverişinizde kullanabilirsiniz. Ancak alışverişinizin tutarı en az 25 TL olmalıdır.
Kristal Puan hesabımı nasıl takip ederim?
Sitemize BİREYSEL ÜYE GİRİŞİ ekranından giriş yaptıktan sonra sağ üste yer alan isminizin bulunduğu alanı tıkladığınızda açılan menü içinde PUANLARIM sekmesi yer almaktadır. Kristal Puan hesabınızı buradan takip edebilirsiniz.
Kristal Puan kazanımını bir örnekle anlatır mısınız?
Diyelim ki üye oldunuz ve belli bir süre içerisinde 3 adet yorum, 5 adet ürün tavsiyesi ve 500 TL alışveriş gerçekleştirdiniz. 3 adet yorumdan 750 puan, 5 adet ürün tavsiyesinden 1.250 puan, alışverişlerinizden de (500 TL x %3 = 15 TL = 15.000 puan) olmak üzere Toplamda 15.000+750+1.250= 17.000 puan elde etmiş olursunuz.
ÜYELİK
Nasıl üye olabilirim?
Sitemize üye olmak için aşağıdaki linke tıklayarak gerekli alanları doldurabilirsiniz;

üye olmak için tıklayınız
Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?
Sitemize üye olmadan hızlı alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Satın almak istediğiniz ürünleri sepete ekleyin, siparişi tamamlama adımlarını takip edin. Sonraki aşamada sitemize üye olmadan "üye Olmadan Hızlı Alışveriş" seçeneği ile alıverişinizi tamamlayın.
Şifremi unuttum ne yapmalıyım?
Aşağıdaki linki kullanarak şifrenizi yenileyebilirsiniz;

Şifrenizi öğrenmek için tıklayınız
SİPARİŞ
Siparişim nasıl paketleniyor? Güvenilir paketleme nedir?
Online satış sitemiz üzerinden verdiğiniz her sipariş özenle paketlenir. Sipariş edilen ürünleriniz, şayet cam şişe ise baloncuklu naylona sarılarak çift oluklu kalınlaştırılmış mukavva koli içerisinde adresinize gönderilir. Koli kapatılmadan önce koli içindeki boşluklar özel hava yastıklı naylon ve ara karton malzeme ile doldurulur, böylece çarpma veya düşme gibi kontrolümüz dışındaki risklere karşı azami önlem alınır.
Sitenizden alışveriş yapmak güvenli mi?
Kristalyaglari.com için online alışverişte güvenlik en temel unsurdur.

Tüm işlemler güvenli ödeme sistemleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Gizli ödeme bilgileri SSL sertifikası sayesinde şirkete doğrudan şifrelenmiş olarak aktarılmaktadır.
Nasıl ödeme yapabilirim?
Online satış sitemizden kredi kartı veya banka hesap kartınızı kullanarak anında güvenli ödeme yapabilirsiniz.
Kapıda ödeme yapabilir miyim?
Online satış sitemizde kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır.
Kredi kartımla taksitli alışveriş yapabilir miyim?
Online satış sitemizde taksitli ödeme imkânı bulunmamaktadır.
Siparişimin onaylandığını nasıl anlayabilirim?
Siparişiniz tamamlandığında, sisteme üye olduğunuz mail hesabınıza bilgi e-postası iletilmektedir.

üye girişi yaptıktan sonra "Hesabım" alanından sipariş durumunuzu takip edebilirsiniz.

Hesabınıza ulaşmak için tıklayınız.
Siparişim ne kadar sürede elime ulaşır?
Siparişleriniz, havale yolu ile yapılan ödemelerde siparişe ait havale tutarının, kredi kartı ile yapılan ödemelerde ise ilgili banka onayının alınmasını müteakiben 2 ila 3 iş günü içerisinde işleme alınarak kargoya verilir. Bu süreçten sonra teslimat adresinin İzmir'e olan uzaklığına göre kargo şirketi 2 ila 7 gün içerisinde siparişinizi belirttiğiniz adrese ulaştıracaktır.
Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
Sipariş iptali için aşağıdaki linkten talebinizi bize iletebilirsiniz.

Talebinizi iletmek için tıklayınız
Siparişimin teslimat adresini veya alıcı adını değiştirebilir miyim?
Siparişinizin teslimat adresini veya alıcı adını değiştirmek isterseniz siparişinizin kargo hazırlıkları başlamadan önce (siparişin verildiği gün saat 14.00'e kadar) musterihizmetleri@kristalyaglari.com e-posta adresine mutlaka isim, soyisim, sipariş numarası ve ilgili talebinizi yazarak e-posta göndermeniz durumunda Müşteri Hizmetleri Ekibimiz size yardımcı olacak ve siparişinizle ilgili size geri bildirimde bulunacaktır. Siparişiniz hazırlık aşamasında ise teslimat adresi ve/veya alıcı adı değiştirilir.
Eğer siparişiniz kargoya verilmişse alıcı ve/veya adres değişikliği yapılamamaktadır.
Ürünlerimi iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?
Satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimiz, eksik, hatalı veya yanlış sipariş olmadığı müddetçe ürün ve ücret iadesi gerçekleştirilememektedir. Daha detaylı bilgi için GARANTİ ve ÜRÜN İADE KOŞULLARI altında yer alan metni inceleyebilirsiniz.
Aldığım ürünlerin fiyatlarına kdv dahil midir?
kristalyaglari.com üzerinden satılan her ürünün satış fiyatına KDV dahildir.
Kredi kartı puanlarımla sipariş verebilir miyim?
kristalyaglari.com üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde kredi kartı puanları kullanılamamaktadır.
KARGO VE DEĞİŞİM
Siparişim nasıl paketleniyor? Güvenilir paketleme nedir?
Online satış sitemiz üzerinden verdiğiniz her sipariş özenle paketlenir. Sipariş edilen ürünleriniz, şayet cam şişe ise baloncuklu naylona sarılarak çift oluklu kalınlaştırılmış mukavva koli içerisinde adresinize gönderilir. Koli kapatılmadan önce koli içindeki boşluklar özel hava yastıklı naylon ve ara karton malzeme ile doldurulur, böylece çarpma veya düşme gibi kontrolümüz dışındaki risklere karşı azami önlem alınır.
Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz?
Yurtiçi Kargo ile çalışmaktayız.
Kargo gönderim ücreti nedir?
Online satış sitemizin kargo ücretleri 15 Ekim 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere “ağırlık” esasına göre yeniden düzenlenmiştir. Yeni düzenlemede online satış sitemiz üzerinden verilen her siparişin kargo bedeli, uzaklığa bağlı olmaksızın o siparişte yer alan ürünlerin toplam ağırlığına göre ücretlendirilmektedir. Ürünlerin birim ağırlığı 1 ml = 1 gr esasına göre hesaplanmaktadır (örneğin; 250 ml şişe ambalajın ağırlığı 250 gr’dır).

Kargo ücret tarifemiz aşağıdaki şekilde olup kargo ücretlerine %18 KDV dahildir.

  • Ağırlığı 5,000 kg'a kadar siparişler için 25,00 TL;
  • Ağırlığı 5,01 ila 7,00 kg arası siparişler için 39,90 TL;
  • Ağırlığı 7,01 ila 10,00 kg arası siparişler için 49,90 TL;
  • Ağırlığı 10,01 ila 12,00 kg arası siparişler için 59,90 TL;
  • Ağırlığı 12,01 ila 14,00 kg arası siparişler için 69,90 TL;
  • Ağırlığı 14,01 ila 19,00 kg arası siparişler için 85,00 TL;
  • Ağırlığı 19,01 kg üzeri siparişler için 100,00 TL kargo ücreti alışveriş tutarına eklenmektedir.
Gönderim merkezleri ve süresi nelerdir?
Yurtiçi Kargo'nun hizmet verebildiği tüm merkezlere gönderim sağlanmaktadır. Teslimat adresinin İzmir'e olan uzaklığına göre kargo şirketi 2 ila 7 gün içerisinde siparişinizi adresinize ulaştırmaktadır.
Siparişimin takibini nasıl yapabilirim?
Siparişiniz kargoya verildikten sonra size e-posta veya mobil cihazınıza takip kodunuz gelecektir, takip kodunuz ile ürününüzün her adımını kontrol edebilirsiniz.
Siparişinizi takip etmek için tıklayınız.
Siparişim eksik/yanlış/hatalı gelirse ne yapmalıyım?
Bizimle 0850 441 65 65 hattımızdan veya musterihizmetleri@kristalyaglari.com adresinden iletişime geçmeniz gerekmektedir.
Kargodaki siparişimi iptal edebilir miyim?
Eğer siparişiniz kargoya verilmişse iptal yapılamaz. Bu durumda siparişinizi iade etmeniz gerekmektedir. İade işlemi için teslim adresinize gelen kargoyu açmamak şartıyla teslim almadan iade edebilirsiniz. Ürünler tarafımıza ulaştıktan ve iade koşullarını sağladıktan sonra sipariş iptali gerçekleşecek ve ücret iadesi 5 iş günü içerisinde ilgili kredi kartınıza yönlendirilecektir. İade işlemleri için “siparişimi nasıl iptal edebilirim?” bölümündeki adımları izleyin.
Siparişim ezik veya kırık gelirse ne yapmalıyım?
Teslimat esnasında ürünlerinizin hasarlı olup olmadığını kontrol ederek teslim almanızı rica ederiz. Şayet ürünlerde bir hasar oluşmuş ise aşağıdaki adımları takip etmenizi öneririz: Gelen paketi ve hasarlı ürünlerin fotoğrafını çekiniz. Çektiğiniz fotoğrafı en geç 2 işgünü içerisinde musterihizmetleri@kristalyaglari.com adresinden iletişime geçerek tarafımıza gönderiniz. Yapılacak inceleme sonrası Müşteri Hizmetleri yetkilimiz sizinle temasa geçerek süreçle ilgili gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.
ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA
Kristal natürel sızma zeytinyağının serbest asitlik değeri nedir? Bu bilgi etiketlerde neden yer almıyor?
Natürel sızma zeytinyağı kalitesini belirleyen çeşitli parametreler vardır. Serbest yağ asitliği bunların sadece bir tanesidir. Firmamız ambalajlayarak piyasaya sürdüğü her bir ürünün kalitesi ve saflığını garanti etmektedir. Natürel sızma zeytinyağı ürünlerimizin serbest yağ asitliği %0,8’in altındadır, gıda etiketleme mevzuatına göre serbest yağ asitlik değerinin etiket üzerine yazımı zorunlu olmadığı için bu bilgiyi ambalaj üzerinde belirtmemekteyiz. Etiketlerimiz ideal görünümde olduğu ve yasal gereklilikleri sağladığı için serbest yağ asitlik değerini etiketlerimizde yazmamayı tercih ettik.
Neden sadece cam şişe ve kaliteli teneke ambalaj öneriyorsunuz?
Tüm zeytinyağı ürünlerimizi her zaman cam şişe ve kaliteli teneke ambalajda tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Çünkü, cam şişe ve kaliteli teneke ambalaj zeytinyağının raf ömrü boyunca kalite özelliklerini, tat ve kokusunu korur. Dış ortamdaki nemi ve kokuyu zeytinyağına geçirmez. İnsan sağlığına dosttur. Hijyeniktir, geri dönüşümlüdür, çevre dostudur.
Zeytinyağımı pet şişede saklamak sakıncalı mı?
Plastik şişe dış ortamdan ürüne nem ve koku geçirebilir. Plastik ambalajdaki ürünler direk güneş ışığı veya ısıya maruz kalırsa ambalaj ve gıda arasında etkileşim olabilir. Bu nedenle, zeytinyağı ürünlerimizi doğal özellikleri ve kalitesini koruyarak tüketicilerimize sunmak için yalnızca cam şişe veya teneke ambalaj ile tüketicilerimize sunmaktayız.
Zeytinyağımı nasıl saklamalıyım?
Zeytinyağınızı cam şişe veya teneke ambalaj içinde saklayınız, kullandıktan sonra hemen ambalajın kapağını sıkıca kapatınız, her zaman serin ve rutubetsiz ortamda saklayınız ve güneş ışığından koruyunuz.

Teneke ambalajı herhangi bir nedenle delmeyiniz. Zeytinyağınızı teneke ambalajın üst kısmında yer alan vidalı kapağı açarak kullanınız.

Büyük miktarda (örneğin 5 litre, 10 litre, vs) teneke ambalaj içerisinde satın aldıysanız, zeytinyağınızı daha küçük temiz cam şişelere/tenekelere aktardıktan sonra yukarıda belirtilen saklama koşullarına uymak kaydıyla saklayabilirsiniz.
Riviera zeytinyağı nedir?
Serbest yağ asitliği yüksek ve olumsuz duyusal özelliklere sahip olan, bu sebeple doğrudan tüketime uygun olmayan zeytinyağları, ham (rafinajlık) zeytinyağı kalite sınıfında yer alırlar. İşletmemizde Riviera zeytinyağı harmanında kullanılan Rafine Zeytinyağı, fiziksel rafinasyon yöntemiyle teknolojik alt yapı kullanılarak hiçbir kimyasal işleme tabi tutulmadan üretilmekte; renk açma işleminden sonra vakum altında su buharı yardımıyla istenmeyen tat/koku ve serbest asitlik giderilerek elde edilmektedir. Rafine zeytinyağının tadı ve kokusu nötrdür. Zeytin meyvemsiliğini bu ürüne ilave etmek için; natürel sızma zeytinyağı ile harmanlanarak riviera zeytinyağı elde edilir. Kristal Riviera Zeytinyağı yemeklerde, kızartmalarda güvenle kullanacağınız bir zeytinyağıdır.
Riviera zeytinyağı ile natürel sızma zeytinyağı arasındaki fark nedir?
Zeytinyağları; serbest asitlik oranı, tat ve koku özellikleri ve diğer kalite özellikleri kıyaslanarak kalite sınıflarına ayrılır. Natürel sızma zeytinyağı en kaliteli sınıfta yer alır, serbest asitliği %0,8 in altındadır ve pozitif duyusal özelliklere (meyvemsilik, acılık, yakıcılık) sahiptir. Duyusal özelliklerinde kusur olarak ifade edilen hiçbir olumsuz özellik yoktur. Zeytin meyvesinden elde edilir edilmez doğrudan tüketilebilen doğadaki en faydalı yağdır. Bunun dışında kalan doğrudan tüketime uygun olmayan zeytinyağları ham-rafinajlık zeytinyağı kalite grubunda yer alırlar. Ham zeytinyağı herhangi bir kimyasal işlem uygulanmadan basit, fiziksel işlemlerden (rafinasyon) geçirilerek tüketime uygun hale getirilir ve bu işlem sonucunda rafine zeytinyağı elde edilir. Riviera zeytinyağı ise rafine zeytinyağı ile natürel sızma zeytinyağının belli oranda birbiriyle harmanlanması sonucunda elde edilen bir zeytinyağıdır.
Güney Ege natürel sızma zeytinyağı ve Kuzey Ege natürel sızma zeytinyağı arasındaki fark nedir?
Bu ürünlerin kalite sınıfları aynıdır, ikisi de natürel sızma zeytinyağı kalite sınıfında yer alır. Aralarındaki fark sadece üretimlerinde kullanılan zeytinin çeşidi ve yöresindeki farklılıktan kaynaklanan karakteristik lezzet farklılığıdır. Zeytinin çeşidinin ve yöresinin farklılığı, tadında ve kokusunda farklı karakteristik özelliklerin olmasına sebep olur.
Kuzey Ege: Kuzey Ege-Ayvalık-Edremit Körfez bölgesinin Ayvalık çeşidi zeytinlerden üretilen zeytinyağıdır. Kaz Dağlarının eşsiz havası, florası ile beslenen zeytin meyvesinin tüm tazeliğini, akıcılığını ve harika lezzetini bünyesinde barındırır. Kristal yumuşak doğal natürel sızma zeytinyağları Kuzey Ege bölgesinden temin edilmektedir.
Güney Ege: Güney Ege-Muğla-Milas-Akhisar bölgesinin zeytinlerinden üretilen, çoğunlukla Memecik çeşidi zeytinlerden üretilen zeytinyağıdır. Bu çeşidin karakteristik özelliği, aromatik kokusuile birlikte güçlü, kalıcı ve dolgun bir lezzet içermesidir. Kristal dolgun güçlü natürel sızma zeytinyağları Güney Ege bölgesinden temin edilmektedir.
Kristal Uzman Eller Natürel Sızma ile Kristal Natürel Sızma Zeytinyağı arasındaki fark nedir?
Kristal Natürel Sızma Zeytinyağı ürünlerimiz soğuk sıkım olarak üretilmektedir. Kristal natürel sızma zeytinyağı ürünlerimizde Kuzey Ege ve Güney Ege bölgesi zeytinlerinden üretildiğine dair taahhüt bulunmaktadır. Serbest Asitliği %0,8’in altındadır.

Kristal Uzman Eller Natürel Sızma Zeytinyağımız, natürel sızma zeytinyağı özelliklerini taşımaktadır. Soğuk sıkım ve bölge taahhüdü bulunmamaktadır. Serbest Asitliği %0,8’in altındadır.
Kristal Uzman Eller Natürel birinci ve Kristal Uzman Eller Natürel Sızma arasındaki fark nedir?
Kristal Uzman Eller Natürel Sızma Zeytinyağımızın serbest asitliği %0,8 in altındadır.
Kristal Uzman Eller Natürel Birinci Zeytinyağımızın serbest asitliği en fazla %2’dir.
Her iki üründe işlem görmeden üretilmekte sadece filtre edilip ambalajlanmaktadır. İki ürün arasında kalite ve lezzet farkı mevcuttur.
Zeytinyağı ürünlerinizin raf ömrü ne kadardır?
Zeytinyağı ürünlerimizin raf ömrü 24 aydır. Zeytinyağı ürünlerinin ambalajı üzerinde raf ömrü bilgileri belirtilirken TETT (Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi) ifadesi kullanılır. Çünkü etiketi üzerinde belirtilen saklama koşullarına göre saklanan zeytinyağı tavsiye edilen tüketim tarihine kadar kalitesini koruyabilir. Ancak, tavsiye edilen tüketim tarihinden sonra kalitesinde ve koku/lezzetinde bir miktar azalma olabilir. Tavsiye edilen tüketim tarihinin geçmesi insan sağlığını olumsuz etkileyecek bir duruma sebep olmaz, sadece ürünün kalite değerlerinin azalmasına sebep olur.
Kristal Zeytinyağlı Sabun 120 g ile Kristal Zeytinyağlı Sabun 160g x 5 adet arasındaki fark nedir?
Kristal Zeytinyağlı Sabun 120 g; tekli ambalaj içerisinde satılan butik üründür. Keseli olduğu için hediyelik olarak tavsiye edilmektedir. Diğer zeytinyağlı sabunumuzdan tek farkı ferah hamam kokulu olmasıdır. Eğer evinizde, banyonuzda ve eşyalarınızın arasında hoş bir koku yayılmasını arzu ediyorsanız bu ürünümüzü kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kristal Zeytinyağlı Sabun 160 g x 5 adet ürünümüz ise 5’li ambalaj içerisinde satışa sunulan natürel sabun kokusuna sahip zeytinyağlı sabundur. Gündelik kullanım için uygundur. Geleneksel yöntemlerle üretilmektedir.
Kristal Bebeklere Özel Zeytinyağlı Toz Sabun 500 g içeriğinde parfüm ya da doğal esans gibi maddeler var mıdır?
Kristal Bebeklere Özel Zeytinyağlı Toz Sabun 500 g içeriğinde %2 oranında parfüm bulunmaktadır. Ürünümüz paraben, SLES, boya içermez.
Yağdanlık kaç ml zeytinyağı almaktadır?
Camdan mamul Kristal yağdanlığın hacmi 320 ml olup kapağının altında yavaş akmasını sağlayan bir aparat yer almaktadır.
Yurtdışına gönderi yapabiliyor musunuz?
E-ticaret sitemizden yurtdışına gönderi şu an için yapamıyoruz. İhracat ile ilgili sorularınız için export@kristaloil.com adresine mail gönderebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.