sadsad x
asdasd
KRİSTAL ZEYTİNYAĞI ÜRÜNLERİNİN MUTFAĞINIZA GELİNCEYE KADAR Kİ YAŞAM ÖYKÜSÜ!

KRİSTAL ZEYTİNYAĞI ÜRÜNLERİNİN MUTFAĞINIZA GELİNCEYE KADAR Kİ YAŞAM ÖYKÜSÜ!

28 Ağustos 2020

Yaşam öyküsü diyoruz çünkü zeytin meyvesi gerçekten yaşayan bir ürün. Herhangi bir aşamasında ona yanlış davranırsanız sonucunda kaliteli bir yağ elde etmeniz mümkün olamıyor.

İlk olarak hasat başlamadan önce ziraat mühendislerimiz üreticiler ile sürekli temas halinde çalışmaktadırlar. Daha henüz zeytin meyvesi ağaçta oluşmadan yapılması gerekenler konusunda üreticileri bilinçlendiriyoruz. Örneğin hangi ilaçlar hangi miktarda kullanılmalı, ilaçlama ne zaman yapılmalı, ne kadar sıklıkla ağaçlar sulanmalı, toprağın sürülme zamanı gibi birçok konuda gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz.

Koca bir yıl beklenen hasat zamanı yaklaştığında bizi de bir heyecan kaplıyor. Hasat zamanı gelince tüm ekibimiz gece gündüz demeden üreticilerimizle birlikte hasatı yönlendiriyorlar. Çünkü bu işin ilk sırrı doğru şekilde ve doğru zamanda hasat yapılmasıdır. Diğer bir püf noktası ise zeytinlerin toplandığı gün sıkılmasıdır. Zeytinlerin çuvallarda bekletip sıkıma geç verilmesi durumunda kaliteli zeytinyağı elde etmeniz asla mümkün olmamaktadır.

Sıkım sonrası elde edilen zeytinyağı temizliği ve hijyeni sağlanmış çelik tankerler aracılığıyla fabrikamıza gelir. Türkiye’nin dört bir yanından gelen bu yağlar Uluslararası Zeytin Konseyi’nin (IOC) onaylı Zeytinyağı Analiz Laboratuvarları listesinde yer alan laboratuvarımızda yapılan fiziksel ve duyusal testler sonrası uygun görülmesi durumunda fabrikamızdaki krom tanklara aktarılır.

Gelen tüm zeytinyağları önce ayrı ayrı depolanır. Her yörenin hatta her ağacın tadı birbirinden farklıdır. Bu yüzden laboratuvar ekibimizdeki tadım uzmanlarımız ile birlikte yağlar meyvemsilik, acılık ve yakıcılık kriterleri değerlendirilerek sınıflandırılır ve en doğru harman sağlanır. Bütün bunların yanı sıra mutfağınıza aldığınız her üründe Kristal tadını bulabilmeniz için uzman ekiplerimiz tüm bu sınıflandırma ve tadım süreçlerinde hassasiyetle çalışır. Bu yüzden Kristal markası olarak “Nesiller Boyu Değişmeyen Lezzet” misyonu ile hareket ediyoruz.

Bir sonraki adım Natürel Sızma Zeytinyağlarımız için filtreleme işleminin yapılması, Riviera zeytinyağı için ise rafinasyon işlemlerinin başlatılmasıdır. Kristal Riviera Zeytinyağı’nı rakiplerinden farklı kılan unsur; son teknoloji ile el değmeden fiziksel rafinasyon yöntemi ile üretilmiş olmasıdır. Bu teknolojinin en önemli faydası kristal Riviera Zeytinyağı herhangi bir kimyasal işleme tabi tutulmadan üretilmesidir. Aynı zamanda her aşamada olduğu gibi bu aşamamızda da sürekli kalite kontrol adımları devam etmektedir. Sürekli iyileştirme felsefesinde olan tecrübeli çalışanlarımız sayesinde Kristal Yağları birçok ulusal ve uluslararası kalite belgesine sahiptir.

Üretimin son aşamasında ürünlerimiz doğrudan dolum tesislerine aktarılır. Yine otomatik hatlarda yüksek kapasitede el değmeden sağlık, hijyen, COVİD önlemleri kapsamında dolum ve ambalajlama yapılır.

Sevkiyatı gerçekleşene kadar ürünlerimiz uygun depolama koşullarında bekletilmektedir. Sevkiyat günü geldiğinde ise büyük bir hassasiyet ile araçlara yüklenmekte ve sizlerin alışveriş yaptığınız perakende satış noktalarında ye almak üzere yola çıkmaktadır.

Tek amacımız siz değerli tüketicilerimizin keyifli ve lezzetli yemekler hazırlaması için kaliteli zeytinyağı üretmektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.