sadsad x
asdasd
ORGANİK NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI NEDİR?

ORGANİK NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI NEDİR?

04 Eylül 2020

Ağaçların ilki olarak bütün semavi dinlerde adı geçen ve kutsallığından söz edilen zeytin ağacı, ölümsüz ağaç olarak da adlandırılmaktadır. Akdeniz medeniyetlerinin merkezinde yer alan bu kutsal ağacın verdiği iki değerli ürün olan zeytin ve zeytinyağı bu toprakların en önemli kültürel varlığıdır. Zeytin ağacının anavatanı olan Ülkemizde zeytin ziraati, genel olarak geleneksel yöntemlerle yapılmaktadır. Yüzyıllardan beri toprağı, havası, suyu ile uyum yapmış bize özgü 93 farklı zeytin çeşidimiz ile çok farklı tat ve koku özelliklerine sahip Karadeniz, Marmara, Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu olmak üzere 5 farklı Coğrafi Bölgemizde zeytinyağlarımız üretilmekte olup, bu zengin kültürel varlığımız ile dünya zeytin üreticisi ülkeler arasında çok önemli bir konuma sahip bulunmaktayız.

Geleneksel zeytin üretiminin yoğun olduğu ülkemizde, çevre ile dost bu ölümsüz ağacın verdiği sağlam ve hasarsız danelerin doğru zamanda uygun usullerle hasat edilip hiç bekletilmeden zeytin sıkma tesislerinde doğru şekilde işlenmesi ile natürel sızma zeytinyağı elde edilir. Natürel sızma zeytinyağının kalitesi tarladan sofraya her üretim basamağında yapılan uygulamalar ile doğru orantılıdır.

Organik natürel sızma zeytinyağının elde edildiği zeytinden itibaren tarladan tüketiciye ulaşana kadar tüm basamaklarda organik gıda güvenliğini sağlanmaktadır. Organik natürel sızma zeytinyağının elde edildiği zeytinler, zeytin bahçeleri, sıkım tesisleri gibi tedarik zincirindeki tüm basamaklar Organik Tarım gerekliliklerine uygun olarak yasal tüm zorunluluklar yerine getirilerek yapılmaktadır.

Kristal Organik Natürel Sızma Zeytinyağımız; Güney Ege Bölgesinin geleneksel zeytin yetiştiriciliği yapılan ve organik sertifikası olan bahçelerden ideal hasat zamanında toplanır, hiç bekletilmeden yine organik üretim sertifikalı tesislerde işlenir, depolanır ve tüketicinin beğenisine sunulur. Kristal Zeytinyağları olarak tarladan sofraya tüm ürünlerimizin izlenebilirliği sağlanmasına rağmen “Organik Kristal Zeytinyağ”larımızda bu izlenebilirlik ECOCERT IMO Denetim ve Belgelendirme Ltd. Şti. (TR-OT-003) tarafından sertifikalandırılmaktadır.

Kristal Organik Natürel Sızma Zeytinyağı, yasal bir zorunluluk olan organik ürün sertifikasyonu kapsamında her aşamada izlenebilirliği ve organik gıda güvenliği sağlanan zeytinlerden soğuk sıkım yöntemiyle özenle üretilmiş, doğal natürel sızma zeytinyağıdır. ECOCERT IMO Denetim ve Belgelendirme Ltd. Şti. (TR-OT-003) tarafından sertifikalandırılmıştır. Dilde ve boğazda hissedilen acılık ve yakıcılık ile birlikte sebze, taze çimen içeren kokusuyla kendine özgü bir lezzete sahiptir. Serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden %0,8’in altındadır. Kristal Yağları’nın uzman ekibi tarafından duyusal ve kimyasal testlere tabi tutularak titizlikle kontrol edilmiştir. Tüm yemeklerinizde kullanabilir, özellikle soğuk yemeklerinize, soslarınıza ve salatalarınıza lezzet katabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER;

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.